fbpx
3 minutes reading time (518 words)

Co trzeba wiedzieć o niszczeniu akt w Nowym Sączu?

Co trzeba wiedzieć o niszczeniu akt w Nowym Sączu

Każda firma, bez wyjątku, musi poważnie traktować ochronę danych osobowych swoich klientów. Od kiedy w życie weszło RODO, również sami odbiorcy usług nie mają wątpliwości, jak ważna jest tajność tych informacji. W efekcie bardzo trudno jest znaleźć osobę, która nie dbałaby o to, czy współpracuje z odpowiedzialnym przedsiębiorstwem. Firmy poszukują skutecznych sposobów na zarządzanie danymi, zawartymi w dokumentacji. Troska o bezpieczeństwo musi dotyczyć również informacji, pochodzących z akt przeznaczonych do zniszczenia. 

Czy dokumenty są rzeczywiście dobrze strzeżone?

Jeśli przedsiębiorca nie korzystał wcześniej z profesjonalnej pomocy w niszczeniu akt, może mieć wiele wątpliwości związanych z taką usługą. To całkowicie naturalne. Zamiast jednak rezygnować z tej opcji z powodu obaw, warto sprawdzić, czy są one rzeczywiście zasadne. Pewien niepokój może budzić fakt, że pilnie strzeżone akta opuszczają biuro. W końcu na tych kartkach papieru znajdują się dane osobowe klientów oraz różnorodne informacje o firmie, które nie powinny się dostać w niepowołane ręce. Usługodawcy od lat działający w branży, tacy jak EkoAkta, dokładnie dbają o to, żeby każdy etap realizacji usługi był bezpieczny. Dotyczy to nie tylko samego procesu niszczenia, ale też i transportu.

Żeby przewieźć akta do specjalnego obiektu, korzysta się z nowoczesnych, pojemnych pojazdów. W każdym z nich znajduje się GPS. Dzięki niemu nie tylko wykluczone zostają wszelkie problemy z dojazdem. System nawigacji zwiększa też bezpieczeństwo. W każdym momencie można dokładnie namierzyć przewożone akta. Obiekt, w którym znajduje się instalacja utylizująca, jest natomiast odpowiednio strzeżony. Do tych przestrzeni nie mają dostępu żadne nieupoważnione osoby. A jak wygląda bezpieczeństwo przy załadunku i rozładunku akt?

W tym procesie biorą udział specjalne bezpieczne pojemniki. Są mobilne, barwione (tzn. nie da się dostrzec ich zawartości) i lekkie. Takie kontenery pozostawia się w siedzibie klienta, a następnie specjaliści odbierają dokumentację i niezwłocznie transportują do utylizacji.

Dlaczego przedsiębiorcy z Nowego Sącza tak chętnie wybierają profesjonalne niszczenie dokumentów?

Wyżej opisany proces realizacji usługi to dowód na to, że utylizację da się zaplanować sprawnie i przeprowadzić według jasnych, stałych procedur. Efekt? Pewność, że wszystkie dane są strzeżone. To zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na to, żeby uchronić się przed ewentualnymi karami za złamanie RODO. Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, dla którego bezpieczeństwo danych nie jest ważne. W końcu to na tej podstawie klienci wybierają często usługodawców. Z profesjonalnym niszczenie dokumentów klienci z Nowego Sącza nie muszą obawiać się strat wizerunkowych, będących efektem ewentualnego wycieku, bo taki incydent po prostu nie będzie miał miejsca.

A może samodzielnie niszczenie dokumentów?

W niektórych przypadkach rzeczywiście realizacja utylizacji w biurze nie jest problemem. Niewielkie działalności, dysponujące dość ograniczonymi zbiorami, nie muszą martwić się o to, że obsługa niszczarki zajmie im dużo czasu. Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że nawet bardzo małe firmy mogą mieć problemy z bezpieczeństwem danych. W takich miejscach często w tym samym pomieszczeniu wykonuje się codzienne obowiązki, przyjmuje się klientów i ewentualnych partnerów biznesowych. Nie powinno się więc tam niszczyć akt, bo to grozi ujawnieniem informacji.

Nawet większe firmy, które mogą sobie pozwolić na wydzielone stanowisko dla niszczącego pracownika, mogą preferować zlecenie takiego zadania na zewnątrz. Prostota, bezpieczeństwo, wygoda i ekspresowe przeprowadzenie procesu sprawiają, że niszczenie dokumentów przez specjalistów w oczach wielu przedsiębiorców postrzegane jest jako najpewniejszy sposób na utylizację.

Źródło: Ekoakta.pl

6 rzeczy, których nie wiesz o rumie
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
Środa, 29 maj 2024
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.

Zdjęcie captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://club2b.pl/

COM_PAYPLANS_LOGGER_CRON_START